Ciekawski George idzie do szkoły

Ciekawski George w szkole?

Czy Wasze dzieci znają już Ciekawskiego George? Jeśli nie, koniecznie nadróbcie zaległości. Ukazało się już wiele książek z serii autorstwa M. i H. A. Rey, wydanych w Polsce dzięki Wydawnictwu MODO. Dziś mam w ręku kolejną, pachnącą drukarnią lekturę, która ukazuje się w bardzo odpowiednim momencie, szczególnie, gdy macie dzieci, które po raz pierwszy zasiądą w szkolnej ławce. Jej tytuł brzmi „Ciekawski George idzie do szkoły”. Bohater idzie po raz pierwszy do szkoły, ale nie jako uczeń, tylko jako specjalny pomocnik nauczyciela. To bardzo intrygujący dzień dla małej, wszędobylskiej małpki. Szkoła okazuje się miejscem przyjaznym, kolorowym i pełnym niespodzianek. Dzieci uczą się czytać, liczyć, bawią się, malują. No i eksperymentują… A co z tego poznawania świata wyszło? Tego już nie zdradzę. Zapraszam do lektury!

Ciekawski George i wielkie zamieszanie

Ciekawski George i tym razem okazał bowiem się sprawcą wielkiego zamieszania. Jak i dzięki czyjej pomocy wybrnął z trudnej sytuacji? Czy małym uczniom podobał się taki wesoły pomocnik?

Książka napisana jest prostym językiem, jest pełna humoru i bardzo przyjaźnie pokazuje szkolny świat. Lektura o zabawnych przygodach małej małpki zapewne rozładuje napięcie związane z pójściem malucha do szkoły, a i później będzie doskonałą okazją do wspólnego przeżywania szkolnych dni małego czytelnika. Ilustracje charakterystyczne dla stylu autorki również utwierdzają w przekonaniu, że w szkole naprawdę jest super i sporo ciekawych rzeczy się dzieje. Zachęcam do lektury wszystkich przygód Ciekawskiego George. Jako nauczycielka przedszkola widzę, jak na bohatera reagują przedszkolaki, jak lubią gdy o nim czytam. To wesołe opowiadania, przemycające mnóstwo wartościowych treści. Polecam!

Iwona Pietrucha