Nauka gry w szachy dla dzieci

Szachy dla przedszkolaków.

Lekcja strategii. Jak rozwijać dzieci poprzez naukę gry w szachy to podręcznik dla nauczycieli, rodziców i wszystkich osób dorosłych, którym zależy na rozwoju własnym i dzieci. Książka jest niewątpliwie udaną próbą uchwycenia tego, co wnoszą szachy w życie i wychowanie młodego człowieka. Pogłębia przy tym obiektywizm i refleksję nad pasjonującym wciąż – i dziś na nowo odkrywanym tematem szachów. Autor w wielu miejscach wskazuje na wychowawczą ich rolę, którą nie jest tylko wyrafinowana rozrywka intelektualna, ale także ogromna inwestycja w umysły dzieci.

Co da Ci ta książka?

  • Wiedzę o edukacyjnych wartościach gry w szachy.
  • Inspirację do rozwoju strategicznego i logicznego myślenia.
  • Kreatywne lekcje strategicznego myślenia.
  • Praktyczne wskazówki, jak rozpocząć naukę gry w szachy.
  • Sprawdzone metody nauki gry w szachy.

Czego się z niej nauczysz?

  • Jak rozwinąć dzieci poprzez naukę gry w szachy.
  • Jak wspierać dzieci w rozwoju królewskiej pasji.
  • Jak korzystać z dobrodziejstw szachowej rozgrywki.
  • Jak nauczyć gry w szachy krok po kroku.
  • Jak wprowadzać nowych graczy w świat królewskiej gry.

ABC nauki gry w szachy

Nauka gry w szachy