Ogólnopolski Konkurs „Kącik matematyczny w przedszkolu”

Serdecznie zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie Przedszkolnego ABC, dotyczącym kącików edukacyjnych w przedszkolu. Zadanie konkursowe związane jest z kącikiem matematycznym.

Konkurs ogłoszony jest z okazji Ogólnopolskiego Dnia Matematyki, obchodzonego w tym roku 12 marca. Chętne osoby prosimy o przesłanie w wiadomości prywatnej na Facebooku „Przedszkolnego ABC” jednego zdjęcia przedstawiającego kącik matematyczny urządzony w przedszkolu (żłobku, klasie w szkole podstawowej) przez uczestnika Konkursu oraz krótkiego opisu jego zawartości. Zdjęcie może być kolażem kilku zdjęć. Prace konkursowe należy przysyłać do 11 marca 2018 roku, do godz. 22.00. Rozstrzygnięcie konkursu podamy 17 marca 2018 roku, w ostatnim dniu Tygodnia Matematyki, który będziemy obchodzić na profilu „Przedszkolnego ABC” na Facebooku w dniach 12-17 marca 2018.

Jury konkursowe nagrodzi 12 najciekawszych prac. Elementami, jakie jury weźmie pod uwagę wskazując nagrodzone prace, będzie pomysłowość uczestników w wyposażeniu kącika we własnoręcznie wykonane pomoce matematyczne oraz aranżacja przestrzeni sprzyjająca podejmowaniu działań przez dzieci.

Wszystkie prace konkursowe będą zamieszczone na profilu na Facebooku i na stronie internetowej portalu Przedszkolnego ABC.

Nagrodami w konkursie są pomoce matematyczne firm Moje Bambino i Thinkertoy Polska oraz książki Michała Kanarkiewicza Lekcja strategii. Jak rozwijać dzieci poprzez naukę gry w szachy 

Każda z nagrodzonych osób otrzyma 1 wybraną nagrodę. Wszyscy Uczestnicy otrzymają Dyplomy za udział w Konkursie.

Regulamin konkursu

Nagrody konkursowe